Патріот Лепетихи
Інтелектуально краєзнавча гра
«Патріот Лепетихи»
Мета: закріпити та удосконалити теоретичні знання учнів про селище; розвивати логічне мислення, вміння працювати в команді, розширювати кругозір; сприяти патріотичному вихованню, викликати інтерес до уроків географії.
Учасники гри: дві команди (учні 9-х класів), журі, вболівальники.
Умови гри: гра проводиться у 6 раундів. За перемогу у кожному раунді команди отримують певну кількість балів.
На початку гри проводиться жеребкування для визначення черговості виступу. Після останнього раунду журі визначає команду, що є переможцем, а отже справжнім патріотом-знавцем свого селища і нагороджує грамотами та подарунками.
Підготовчий етап: команди обирають назви, капітанів, готують візитку команди, поглиблюють знання про свій рідний край.
Обладнання: мультимедійна дошка, виставка малюнків .
Хід заняття
Група учнів презентує історію селища.
Ведучі:
- Привітаймо команди і розпочнемо змагання кращих знавців з краєзнавства нашої школи.
- Сьогодні в «Іграх патріотів» беруть участь команди 9-х класів. Вони представляють і найкраще знають своє селище.
- Вітаємо команду 9-А класу;
- Вітаємо команду 9-Б класу;
- (Ведучі по черзі називають. А вболівальники вітають оплесками команди).
-
- І-й раунд «Візитка».
- Учасники повинні представити свою команду .
- Конкурс оцінюється у 5 балів
-
ІІ-й раунд «Лепетиха в цифрах»
Ведучі:
- Якщо ви є справжніми патріотами свого селища, то швидко дасте відповідь, що означають числа, які з’являтимуться на мультимедійній дошці.
Кожна правильна відповідь принесе 2 бали. Враховується швидкість відповіді- на одну дату. Якщо команда не знає правильну відповідь, то на дане питання відповідає суперник.
Числа для команд:
1)1792-заснування селища;
2)1956-селище набуло статусу смт;
3)1923-утворення Великолепетиського району;
4)1983-відкриття Великолепетиської ЗОШ№1;
5)26 липня 2007рік-відкриття сучасного мосту;
6)20травня 1996 рік-освячення місця, закладено перший камінь для будівництва храму.
ІІІ-й раунд «Лепетисці, які прославили свій край»
Ведучі:
- Шановні знавці-патріоти, чи добре ви знаєте людей, які прославили наше селище?
Кожна правильна відповідь (названа особистість і цікавий факт з життя приносить команді 5 балів).
ІV-й раунд «Походження назви «Лепетиха»».
Ведучі. –По одному учаснику з команди назвати версії походження назви «Велика Лепетиха».
Кожна версія оцінюється в 2 бали.
V-й раунд «Стежками Лепетихи»
Ведучі:–Учасники по черзі називають зображення на слайді та описують об’єкт.
Кожна правильна відповідь оцінюється в 2 бали.
VІ-й раунд «Вікторина»
Ведучі: - Вікторина проводиться з вболівальниками.
Правильна відповідь оцінюється в 1 бал.
Запитання для команд:
1. Єдина жінка голова колгоспу, засновниця музею. (О.Ціпко)
2. Назвіть видатного художника Лепетищини.(Г.Лисечко)
3. Яка балка в районі найбільша?(Болгарська)
4. В якому році відкрито сучасний міст.(28 липня 2007 р.)
5. Назвіть найдовшу вулицю нашого селища. (вул.Леніна)
- 1. Назвіть майстра спорту СРСР з легкої атлетики, нашого земляка? (А.Гунько)
- 2. Коли було звільнено Велику Лепетиху?(8 лютого 1944 р.)
- 3. Скільки національностей проживає в районі?(15-20)
- 4. Яка кількість населення проживає у Великій Лепетисі?(8600 осіб)
- 5. Назвіть Героїв Радянського Союзу району. (В.Загной, Д. Гридасов, Д Гричихін)
-
- Підсумок гри: заключне слово, вручення грамот та призів.
- Учасники гри, ведучі співають пісню «Мій рідний край»
Патріот Лепетихи, 9 клас.doc (92160)
Патріот Лепетихи, 9 клас, ч2.ppt (7884800)
Патріот Лепетихи, 9 клас, ч1.ppt (7044608)
Патріот Лепетихи, 9 клас, ч3.ppt (6939648)