Харчова промисловість, 9 клас
Тема: Харчова промисловість
Мета: сформувати уявлення про значення, структуру і розміщення основних галузей харчової промисловості;
навчити визначати основні принципи розміщення підприємств харчової промисловості;
показати особливості харчової промисловості своєї області та свого селища;
розвивати вміння і навички самостійно робити висновки на основі вивченого матеріалу;
використовувати набуті знання в повсякденному житті;
вдосконалювати роботу з контурною картою.
Обладнання: підручники, карта промисловість України, відеоматеріали, атласи, зразки продукції різних галузей; рецепти приготування страв;
Тип уроку:комбінований.
Епіграф (Слайд
Слід знати народження продуктів харчування.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Пропоную кожному згадати ,що урок-це пізнання нового, невідомого, тому я бажаю гарного настрою,позитивного спілкування та чекаю від вас активної роботи
- Робота з епіграфом уроку. (Слайд)
- - Оголошення теми уроку.
ІІ. Очікування.
- чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? (учні говорять).
- отже метою сьогоднішнього уроку є такі аспекти. (Слайд)
ІІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.
Вчитель У повсякденному житті кожен з нас є споживачем продовольчих товарів, прагне використовувати екологічно чисті продукти .Тому основне завдання харчової промисловості забезпечити населення високоякісними продуктами харчування.
Сьогодні тема уроку безпосередньо пов'язана з галузями,які ми вивчили. Пригадайте ,які галузі найбільше впливають на розвиток Х.П(учні називають)
. ІV. Актуалізація опорних знань.
Бліц - опитування. Слайд
- яку роль у розвитку харчової промисловості відіграє машинобудування?
- яка галузь господарства країни забезпечує харчову промисловість сировиною?
- чи пов’язано на ваш погляд,харчова промисловість із хімічною?
- яке значення має харчова промисловість?
- пригадайте план характеристики галузі?
Підсумок бліцопитування
. V. Вивчення нового матеріалу.
Проблема уроку: Чому харчова промисловість України не забезпечує власні потреби? Слайд
Вчитель. Харчова промисловість є важливою галуззю господарства будь-якої країни. Відноситься до галузей первинної переробки сільськогосподарської сировини. Основним завданням галуззі є виробництво продуктів харчування, а також мила, тютюнових виробів. Підприємства галузі переважно переробляють сільськогосподарську сировину, а також видобувають кухонну сіль, мінеральні води Вона об'єднує близько 40 галузей, Основними галузями, які використовують продукцію рослинництва в Україні, є борошномельна, олійно-жирова, цукрова, плодоовочева. Тваринницьку сировину переробляють м'ясна, молочна та рибна галузі промисловості .Основними галузями, які використовують продукцію рослинництва в Україні, є борошномельна, олійно-жирова, цукрова, плодоовочева. Тваринницьку сировину переробляють м'ясна, молочна та рибна галузі промисловості. Підприємства харчової промисловості рівномірно розміщені по всій території України. Наша держава виступає на зовнішньому ринку як значний експортер с/г продукції, в тому числі і продуктів харчування Слайд
За питомою часткою виробленої продукції харчова промисловість (15,5 % за 2008 рік) поступається тільки металургії. Багато виробництв галузі мають експортне значення. . Усього в Україні промислове виробництво харчових продуктів на сьогодні здійснює близько 22 тис. промислових підприємств, де зайнято майже три мільйони осіб. Асортимент продукції налічує понад 4 тис. найменувань
VІ. Робота з підручником (стр.150) Слайд
- Визначити виробничі особливості харчової промисловості(створити опорну схему)
Вчитель. Сьогодні у нас є змога відвідати павільйон харчової промисловості, де представляють свою продукцію молоді підприємці. Під час екскурсії прошу звернути увагу на: (Слайд
- галузі, які представлені;
- асортимент продукції;
_фактори,які впливають на розміщення;
- проблеми і перспективи розвитку галузі.
Учень 1 Борошномельна промисловість (Слайд
Учень 2 Хлібопекарська промисловість Слайд
Учень 3 Кондитерська промисловість Слайд
Учень 4 Цукрова промисловість Слайд
Учень 5 Олійно-жирова Слайд
Учень 6 М”ясна промисловість Слайд
Учень 7 Молочна промисловість Слайд
Учень 8 Рибна промисловість Слайд
Учень 9 Виноробна промисловість Слайд
Релаксація – музика (Слайд
Учень 10 Харчова промисловість області та району Слайд
Створення асоціативного куща Проблеми і перспективи розвитку харчової промисловості (дошка учні по черзі вивішують і коментують)
VІІІ. Закріплення.
Вчитель.
- діти, чи зрозуміло вам той матеріал, над яким ми працювали?
- перевіримо ваші знання, виконавши тестові завдання.
- взаємоперевірка - робота в парах.
Тести Слайд
.1Виробництво соняшникової олії зосереджено:
а)Черкаси; б)Луцьк; в)Слов’янськ.
2.Центри макаронної промисловості тяжіють
а)до споживача; б)до сировини; в)до транспортних мереж
3.Найстаріша галузь харчової промисловості:
а)кондитерська ; б)борошномельна ; в)цукрова.
4.Потужні підприємства цукрової промисловості:
а) Вінницька; б) Львівська; в) Одеська.
5.Які суміжні продукти виробляють на цукрових заводах:
а)крохмаль; б)кормові дріжджі; в)маргарин.
6.Соняшникова олія необхідна для виготовлення:
а)оліфи; б)патоки; в)спирту
7.Молочні консерви виготовляють
а) Вінниця; б) Одеса; в) Куп’янськ.
Гра Географічний крос
- Споживчий фактор;
- Цукрова промисловість;
- Борошномельна промисловість;
- Олійно-жирова промисловість;
- Сировинний фактор;
- М’ясна промисловість;
- Кондитерська промисловість;
- Сировинно-споживчий фактор;
--Молочна промисловість.
ІХ. Підсумок уроку:
1.Вчитель.
- підведемо підсумки.
- чи отримали відповіді на свої питання?
2. Оцінювання учнів
Х. Домашнє завдання . (Слайд)
- підручник § 25
- інформацію про асортимент продовольчих товарів у магазинах вашого селища. На основі спостережень обґрунтуйте проблеми харчової промисловості.
Харчова промисловість, 9 клас.doc (49152)
Харчова промисловість, 9 клас.ppt (2058752)